ورود هر توریست حدود ۱۲۰۰ دلار برای کشور درآمدزایی می کند


به گزارش روزپلاس، علی اصغرمونسان پیش از ظهردوشنبه با حضور در نشست شورای اداری استان یزد اظهار داشت: صنعت توریستی، در کشور به حمایت همه جانبه نیاز دارد و توریستی نقطه مهمی در معرفی جمهوری اسلامی ایران به تمام دنیا می باشد.

وی افزود: بسیاری از کشورهای دنیا با سابقه فرهنگی و تمدنی محدود عمده درآمد خود را از صنعت توریستی تأمین می کنند، و توجه به بحث صنعت توریستی نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند.

معاون رییس جمهور گفت: ایران دارای ظرفیت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف توریستی از جمله تاریخی و طبیعی می باشد ولی متاسفانه آن طور که باید و شاید نتوانستیم از توریستی کشور برای ایجاد درآمد استفاده کنیم.

مونسان تصریح کرد: بحث اشتغال یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت است وما نمی‌توانیم اشتغال را به یک وزارت‌خانه، بخش یا حوزه خلاصه کنیم و علاوه بر دولت، دیگر قوا هم باید به کمک بیایند و زمینه‌ای را فراهم کنند که مشکل اشتغال برطرف شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی به چشم‌انداز ایجاد حدود یک میلیون شغل در سال اشاره کرد و گفت: برای ایجاد این میزان شغل نیاز به سالانه ۷۷۰ هزار میلیارد اعتبار است که دستیابی به آن هم واقعا سخت است.

وی با بیان این‌که امر کنترل هزینه‌ها ومدیریت کردن آنها از دیگر اولویت‌های اجرایی است، افزود ما باید از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مولد و مردمی تغییر مسیر دهیم.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس در حوزه توریستی گفت: امارات یکی از کشورهای همسایه ماست که سالانه درآمدهای بسیار بالایی از توریستی دارد و تمام هزینه‌های جاری خود را از این درآمدها استفاده می‌کند.

مونسان با بیان اینکه توریستی از نظر بعد معنوی برای ما می تواند مهم باشد گفت: الان هویت دینی و ملی ما در ایران در هم تنیده شده و باید بتوانیم این هویت را برای توریستان داخلی و خارجی تبیین کنیم و با توجه به تبلیغات منفی استکبار علیه ایران و سیاه‌نمایی‌هایی که انجام می‌دهند، ما باید سعی کنیم از ظرفیت توریستان خارجی استفاده و زمینه‌ای برای انتقال ارزش‌هایمان به دنیا فراهم کنیم.

وی خاطر نشان ساخت: استفاده از ظرفیت توریستی برای ارتقا و انتقال هویت مذهبی، اجتماعی و فرهنگی ایران اسلامی به مردم دنیا باید در دستور کار قرار گیرد و آداب و فرهنگ مردم ایران اسلامی از دیگر عناصر میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شود، حضور توریستان خارجی در کشور فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ دینی و اجتماعی ملت ایران به مردم جهان است.

قدس آنلاین

دیدگاه خود را به ما بگویید.