بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶


وب‌سایت دنیاگشت – سید حسن حسینی: به تازگی، وب‌سایت توریستی Airbnb با تحقیقی که بر روی بیشتر نقاط دیدنی دنیا انجام داده، بهترین مکان‌های توریستی جهان در سال ۲۰۱۶ را انتخاب کرده است. این مناطق، که بیشتر آن‌ها شهرهای ساحلی نیز هستند، در سال گذشته بالاترین نرخ رشد توریست را به خود اختصاص داده و به گزینه‌هایی مناسب برای سفر‌های تابستانی امسال تبدیل شده‌اند.

برخی از این شهرهای دیدنی -شامل بنادری واقع در کشورهای ایتالیا، اسپانیا و فرانسه- در راس بهترین مکان‌های توریستی جهان و پربازدیدترین نقاط دیدنی در سال ۲۰۱۶ قرار دارند. در ادامه، این اماکن دیدنی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. رزاریتو، مکزیک – رشد توریستی ۲۳۱ درصد

1259665_676-281 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

ساحل رزاریتو (Rosarito) تن‌ها چند مایل با مرز مکزیک و ایالات متحده فاصله داشته و دارای استراحتگاه‌های مجلل و رستوران‌هایی رده‌بالا با غذاهای دریایی است.

 


۲. دستین، فلوریدا – رشد توریستی ۲۳۲ درصد

1259666_150 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

دستین (Destin) یکی از بهترین مکان‌های توریستی جهان برای سفر‌های بهاره و تابستانه است. مراجعه‌کنندگان به این نقطه دیدنی می‌توانند از تورهای گلف مهیج و سواحل آبی و درخشان خلیج مکزیک لذت ببرند.

 


۳. پرنس ادوارد، کانادا – رشد توریستی ۲۴۳ درصد

1259667_841 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

بیشتر دنبال‌کنندگان کتاب‌های رمان، جزیره زیبای پرنس ادوارد (Prince Edward) را به محل زندگی آن شرلی (Anne of Green Gables) می‌شناسند، اما سواحل پر زرق و برق، فانوس دریایی و شهرهای عجیب و جالب این جزیره، آن را به یکی از بهترین مکان‌های توریستی جهان تبدیل کرده است.

 


۴. اسکاربرو، انگلستان – رشد توریستی ۲۵۸ درصد

1259668_264 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

اگرچه بندر اسکاربرو (Scarborough) از زمان ملکه ویکتوریا به عنوان یکی از مهمترین قطب‌های توریستی انگلستان شناخته می‌شد، اما در این بین، رشد فرهنگی این شهر نیز زبان‌زد خاص و عام بوده است.

 


۵. هانوی، ویتنام – رشد توریستی ۲۶۱ درصد

1259669_893 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

هانوی (Hanoi)، پایتخت کشور ویتنام، دارای فرهنگی غنی و چندصد ساله، معماری تاریخی زیبا و بازارهایی پر زرق و برق است.

 


۶. جوهور بهرو، مالزی – رشد توریستی ۲۶۲ درصد

1259670_367 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

اگرچه جوهور بهرو (Johor Bahru) طی مدتی طولانی به عنوان یکی از شهرهای بی‌نظم و پر هرج و مرج مالزی شناخته می‌شد، اما در چند سال اخیر، شاهد تولد دوباره این منطقه بوده‌ایم. موزه‌های دیدنی، معابد زیبا و کافه‌های شلوغ باعث شده تا جوهور بهرو یکی از بهترین مکان‌های توریستی جهان لقب بگیرد.

 


۷. لوانتو، ایتالیا – رشد توریستی ۳۱۳ درصد

1259671_645 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

قلعه‌های دیدنی و کوهستان‌های فوق‌العاده زیبا و نفس‌گیر تن‌ها بخشی از جاذبه‌های توریستی لوانتو (Levanto) است.

 


۸. تاینان، تایوان – رشد توریستی ۴۲۴ درصد

1259672_906 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

سالانه توریستان زیادی به دلیل وجود معابد و قلعه‌های تاریخی زیبا در سواحل جنوب غربی تایوان، به تاینان (Tainan) سفر می‌کنند.

 


۹. سالو، اسپانیا – رشد توریستی ۴۶۳ درصد

1259673_877 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

سالو (Salou) ساحلی آرام در منطقه کاستا دورادا (Costa Dorada)، جنوب تاراگونا، در کشور اسپانیاست. پارک‌های زیبای این ناحیه، آن را به یکی از بهترین مکان‌های توریستی جهان در سال‌های اخیر تبدیل کرده است.

 


۱۰. لسیوته، فرانسه – رشد توریستی ۶۷۵ درصد

1259674_110 بهترین مکان های توریستی جهان در تابستان ۹۶

لسیوته (La Ciotat) شهری بسیار زیبا و رمانتیک واقع در خط ساحلی کوت دازور (Cote d’Azur) فرانسه است. سالن تئاتر مجلل و تاریخی ادن (Eden Theater)، یکی از قدیمی‌ترین سالن‌های سینمای جهان، در این ناحیه واقع شده که مقصد مهمی برای توریستان به حساب می‌آید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.